zawiesia łańcuchowe

Wysoka skuteczność zawiesi łańcuchowych w transporcie

Transport ciężki i wszelkie transportowanie ładunku jest dość problematycznym sektorem gospodarki wymagającym bardzo wytrzymałego i specjalistycznego sprzętu. Do tego celu wykorzystuje się wiele, różnych metod mocowań i transportu. Jednak niektóre cechują się większą wytrzymałością i wydajnością niż inne.

Zabezpieczanie dużych ładunków

zawiesia łańcuchoweChociażby niezwykle solidne, metalowe zawiesia łańcuchowe do transportu. Zwykle wykonuje się je z bardzo grubego łańcucha, który jest w stanie wytrzymać przenoszenie wielu ton materiału, oraz tak samo jest w stanie takie wielkogabarytowe przedmioty utrzymać w miejscu. Zawiesia tego typu występują w bardzo wielu rodzajach i wielkościach, aby odpowiednio dopasować je do zastosowania. Zależnie od miejsca do którego mają trafić, montuje się na nich różną ilość cięgien, które potrafią przesądzić o zastosowaniu takiego zawiesia. Jak takie jedno-cięgnowe zwykle służą tylko do podnoszenia i przenoszenia po wszelkich halach, magazynach i placach budowy. Zawiesia z większą ilością cięgien z kolei są dużo skuteczniejsze w montowaniu na ruchomych konstrukcjach. Dlatego też są one niezwykle funkcjonalne przy różnego rodzaju transportach. Zawiesie dwu-cięgnowe pozwala już na bardzo mocne przymocowanie ładunku do pojazdu, którym jest przewożony. Zwykle wytrzymałość i sztywność takiej konstrukcji jest bardzo wysoka, a zatem nie straszne jej różne warunki atmosferyczne i bardziej nieprzyjazne drogi.

zawiesia łańcuchoweJednak dla większych ładunków zwykle wymagane jest użycie paru zawiesi z dwoma cięgnami, co gwarantuje bardzo wysoką solidność i stabilność konstrukcji. Jednak przy ładunku średniej wielkości jest to dość niepraktyczne i zdecydowanie pochłania zbyt dużo środków jak na jeden ładunek. Dlatego też istnieją także zawiesia trzy-cięgnowe, oraz cztero-cięgnowe. Są one idealne do montażu produktów średniej wielkości w trakcie transportu. Zarówno trzy, jak i cztery łańcuchy są zwykle w stanie opleść większą przestrzeń i zamocować ją do pojazdu transportującego. Wszystkie zawiesia wykonywane są w różnych wersjach. Oznacza to, że wykonuje się je z różnej grubości materiału, aby zwiększyć ich wytrzymałość. Czasami także zmienia się materiał jakiego się używa, jednak jest to niezwykle rzadkie i zwykle do bardzo specjalistycznych zastosowań. Najczęściej korzysta się z tego samego metalu tylko zwiększając jego objętość, przez co zwiększa się grubość.

Takie łańcuchy bywają niezwykle ciężkie, jednak ich wytrzymałość wzrasta razem z wagą. Dlatego też używa się ich raczej przy transporcie przedmiotów dużych, których uszkodzenie jest mniej możliwe. Gdyż te delikatne takie łańcuchy mogą porysować, lub powgniatać.