zakładanie ogrodów

Zakładanie stylowych ogrodów

Wspaniały ogród jest marzeniem dla wielu. Jednak jak stworzyć ogród, który będzie cieszył nasz wzrok każdego dnia? Nie jest to sprawą prostą. Nie wystarczy tutaj niewielka wiedza z ogrodnictwa. Potrzeba tu ekspertów, jeżeli zależy nam na jak najlepszym efekcie. Kiedy nie mamy zdolności, możemy skorzystać z pomocy profesjonalistów w dziedzinie ogrodnictwa.

Zakładanie ogrodów a sianie trawy

zakładanie ogrodówZ pewnością dostosują się do naszych wskazówek i stworzą nam ogród, o jakim marzymy. Powinniśmy wiedzieć, że zakładanie ogrodów powinno zacząć się posianiem trawy. Do wyboru mamy jeszcze skorzystanie z gotowej trawy w rolce, kiedy zależy nam na czasie. Oczekiwanie na wzrost trawy może wynosić do kilku tygodni. Natomiast gotowa trawa zapewnia natychmiastowy efekt. Jeżeli zdecydowaliśmy się na taką trawę, należy wiedzieć, że rozkłada się ją wczesną wiosną lub późnym latem. Wtedy trawa łatwiej się ukorzenia, ponieważ jest większa wilgotność z powodu deszczów. Kolejną istotną sprawą jest przygotowanie podłoża, które powinno zostać wyrównane i nie posiadać korzeni, kamieni i innych zbędnych rzeczy. Następnie rozkładamy trawę i dociskamy do podłoża. Trawa dobrej jakości powinna być zwarta. Jeżeli się rozpada w trakcie rozkładania, znaczy, że uległa wysuszeniu. Należy często podlewać trawę i starać się po niej nie chodzić, przez około trzy tygodnie, żeby zdążyła się ukorzenić.

zakładanie ogrodówKiedy już będziemy mieć trawę, warto pomyśleć o kwiatach i innych elementach ozdobnych, na przykład skalniakach, oczkach wodnych czy krzewach. Zawsze można zainspirować się katalogami dostępnymi w sklepach ogrodniczych. Jeśli mamy już pomysł na ogród, możemy zadzwonić po firmę wykonującą realizacje i projekty ogrodów, żeby pomogła nam uzyskać wymarzony efekt. Można zdecydować się również na późniejszą współpracę, żeby specjaliści pielęgnowali nasz ogród. Jest ustalona opłata miesięczna, którą należy uiszczać. Przy podjęciu współpracy z pewnością zostaniemy zapytani o nasze preferencje co do wyglądu ogrodu. W obecnych czasach powstaje tyle rozmaitych projektów i każdy ma inne upodobania. Możemy zdecydować się na ogród klasyczny, czyli zadbany trawnik, kilka drzewek obłożonych kora i ozdobnymi kamyczkami i latarnią. Można też wybrać nowoczesne rozwiązania, czyli oryginalne ławki ogrodowe, oczka wodne z fontannami i mostki.

Firmy zajmujące się ogrodami mają spore doświadczenie, dlatego z ich pomocą z pewnością uda nam się stworzyć ogród marzeń, który będzie zachwycał. Pamiętajmy, że ceny projektów ogrodów mogą się różnić w zależności od tego stopnia trudności przy wykonaniu oraz od metrażu. Za projekt większego ogrodu będziemy musieli zapłacić więcej.