cięcie laserowe

Zalety laserowego cięcia sklejki

Sklejka należy do tego rodzaju materiałów, które wykorzystywane są szczególnie często podczas produkcji i wykończeń różnego rodzaju elementów. Bardzo ważne jest, by materiał ten został w odpowiedni sposób obrobiony, gdyż w przeciwnym wypadku mogłoby to doprowadzić do uszkodzenia sklejki. Wydaje się, że zdecydowanie najlepsze rezultaty osiągnąć można, obrabiając sklejkę z pomocą wiązki laserowej.

Czy laserowe cięcie to dobry wybór?

cięcie laseroweLaser, okazuje się być zdecydowanie najlepszym wyborem, mając na uwadze oczywiście ogólną delikatność sklejki. Właśnie dlatego, równe cięcie sklejki laserem jest obecnie oferowane przez wiele firm, które wykorzystują w tym celu zaawansowany sprzęt. Sprzęt ten, pozwala na równe cięcie sklejki z wykorzystaniem lasera CO2. Dzięki temu, nawet te najdrobniejsze detale sklejki mogą być idealnie równo wycięte, co sprawia również, że można z niej tworzyć elementy o najbardziej skomplikowanej budowie. Co więcej, w czasie cięcia sklejka nie musi być mocowana do stołu, a jednocześnie bezkontaktowy sposób cięcia sklejki pozwala uniknąć problemów z koniecznością sprzątania w miejscu pracy. Cięcie laserowe sklejki okazuje się być także jedynym wyborem w sytuacji, gdy konieczne jest upewnienie się co do minimalizacji ryzyka uszkodzenia materiału w trakcie jego cięcia.

cięcie laseroweCięcie sklejki metodami laserowymi to tak naprawdę również możliwość wycinania laserem, oraz frezowania na jednym urządzeniu. Urządzenia laserowe do cięcia sklejki, są również obecnie niezwykle zaawansowane, oznacza to, ze dysponują one wieloma stołami roboczymi o różnych rozmiarach, które można dopasować do wielkości obrabianego materiału. Cięcie sklejki laserem daje możliwość wykorzystywania funkcji automatycznego cięcia, która jest kluczowa mając na uwadze optymalizację produkcji oraz minimalizację jej kosztów. Urządzenia, służące do cięcia sklejki metoda laserową wyposażone są jednak także w wielu innych udogodnień. Mowa jest na przykład o możliwości optymalnego odprowadzania pyłu i dymu w trakcie cięcia czego nie umożliwiają urządzenia do mechanicznego cięcia tego materiału.

Od pewnego czasu, sklejka pozostaje jednym z bardziej popularnych i częściej wykorzystywanych materiałów, wykorzystywanych podczas produkcji i wykończenia różnego rodzaju elementów. Bardzo ważne jest jednak, aby w odpowiedni sposób podejść jednak do obróbki tego materiału. Najlepsze efekty można uzyskać zdecydowanie, wykorzystując w tym celu metodę laserową, która dodatkowo może być wzbogacona o funkcję automatycznego cięcia, czy też funkcję wydajnego odprowadzania generowanego podczas cięcia pyłu.