świetlówka led z oprawą

Zalety świetlówek LED

Świetlówki LED bardzo często stosowane są w dużych budynkach. W związku z tym spotyka się je w szkołach, szpitalach, magazynach, warsztatach czy sklepach. Posiadają one bardzo dużo zalet, dzięki którym mogą być stosowane w tak wielu miejscach. Obecnie odchodzi się od montowania tradycyjnych świetlówek.

Świetlówka odporna na uderzenia

świetlówka led z oprawą Głównie dlatego, że zawierają w sobie rtęć i gdyby uległy rozbiciu, byłyby groźne. Ponadto mają tendencję do długiego włączania się i tzw. drgania światła. Co więcej, przy ciągłym użyciu zaczynają wydawać drażniące dźwięki, które mogą rozpraszać pracowników, znajdujących się w danym pomieszczeniu. W związku z tym coraz więcej firm decyduje się na instalacje świetlówek LED, które mają o wiele więcej zalet. Przede wszystkim są energooszczędne, co pomaga w zaoszczędzeniu pieniędzy. Oprócz tego charakteryzują się długą żywotnością. Nawet jeśli pracują przez osiem godzin dziennie, pięć dni w tygodniu, są w stanie działać przez dziesięć lat. Nie wpłynie również na to częste wyłączanie i włączanie oświetlenia. Wydajna świetlówka LED z oprawą charakteryzuje się także odpornością na uderzenia. Przede wszystkim dlatego, że nie zawiera szklanych elementów, które łatwo mogą się rozbić i uszkodzić całą konstrukcję. Do ich budowy stosuje się zazwyczaj tworzywa sztuczne, które są bardzo trwałe, a także elementy aluminiowe.

świetlówka led z oprawą Wszystko to sprawia, że ich działaniu nie przeszkadzają również niskie temperatury. W związku z tym bez problemu mogą być stosowane w magazynach, gdzie zazwyczaj nie jest ciepło, ponieważ często otwierane są drzwi, przez które wywożony jest towar. Kolejną zaletą jest tzw. oddawanie ciepła. Cała energia, która jest przez nie wytwarzana, przetwarzana jest na światło, dzięki temu nie ma możliwości, żeby osoba, która przez przypadek dotknie świetlówki, czy innej lampy, oparzyła się. Oświetlenie LED jest także przyjazne dla środowiska. Dzięki swojej długiej żywotności automatycznie produkuje i kupuje się go mniej. W związku z tym do śmieci trafia również mniej odpadów i tym samym nie są one składowane na Ziemi w tak dużych ilościach. Ostatnią zaletą świetlówek jest również ich barwa. Dostępne są one w wielu kolorach, od niebieskiego i zielonego, przez czerwony, po fioletowy i czarny.

Oczywiście jest to możliwe dzięki technologi, która bardzo się rozwinęła. Wybór odpowiednich świetlówek LED nie jest trudny. Jedyne, na co trzeba zwrócić uwagę to ich oprawy. Dostępne są one w wielu kształtach i kolorach, w związku z tym każdy znajdzie coś dla siebie. Ich montaż również nie jest trudny, jednak musi być wykonany przez osoby doświadczone.