rekuperacja

Zasada działania rekuperacji

Dzięki właściwie zainstalowanemu systemowi rekuperacyjnemu można nie tylko pozbyć się z domu bakterii, wirusów, kurzu, dwutlenku węgla czy nieprzyjemnych zapachów, ale także odpowiednio nagrzać powietrze, które dopiero dostaje się do mieszkania. Chociaż montaż rekuperatora i innych urządzeń to specjalność firmy, której powierza się to trudne zadanie, warto też samemu wiedzieć więcej o tym, jak działa cały system, aby w przypadku ewentualnej awarii dokładnie wiedzieć, co może być nie tak.

Nowoczesna i oszczędna rekuperacja

rekuperacja W centrum całego systemu znajduje się centrala, a jej najważniejszym elementem jest rekuperator. Sprawdzona rekuperacja w Kielcach odbywa się z wykorzystaniem tego nowoczesnego urządzenia, najważniejszego w całej instalacji. Rekuperator odzyskuje ciepło ze zużytego wcześniej powietrza, co przekłada się na oszczędność energii, która jest ponownie wykorzystana do nagrzania nowej masy gazów dostających się do mieszkania. Warto podkreślić dużą sprawność całego systemu, bowiem w przypadku najnowocześniejszych urządzeń, jest ona bliska stu procentom. Rekuperator ma dwa wentylatory, a także wymiennik ciepła. Dzięki temu ostatniemu urządzeniu można nagrzewać czyste powietrze, które dostaje się do domu. Im większy wymiennik ciepła, tym zazwyczaj będzie skuteczniejszy, jednak nie każdy ma w pomieszczeniach tyle miejsca, aby instalować ogromne.

rekuperacja Należy zaznaczyć, że rekuperator ma również filtry, dzięki którym wszelkie zanieczyszczenia zostają zatrzymane i nie trafią do mieszkania. Warto też podkreślić, że systemy sprawdzonej rekuperacji w Kielcach współpracują z technologią domów inteligentnych. Dzięki temu można łatwo sterować pracą rekuperatora – wystarczy tablet czy smartfon. To wygodny sposób na wybieranie ustawień systemu rekuperacyjnego. Podczas wybierania odpowiedniego urządzenia należy zwrócić uwagę na jakość materiałów i natężenie dźwięków, które powinno być napisane w specyfikacji. Im cichsze urządzenie tym lepiej, bowiem mniej będzie wpływało na komfort przebywania w domu. W centrum systemu sprawdzonej rekuperacji w Kielcach zawarty jest rekuperator. Urządzenie to jest wyposażone w kilka różnych sprzętów.

Jednym z nich jest wymiennik ciepła, dzięki któremu można odzyskać energię zużytą już raz na ogrzewanie powietrza, aby i nowa, dopiero co dostająca się do mieszkania masa powietrza, też miała optymalną temperaturę. W rekuperatorze zainstalowany jest też filtr. Zatrzymują się na nim wszelkie zanieczyszczenia, które mogłyby dostać się z zewnątrz, dzięki czemu powietrze, z którego korzysta rodzina, jest czyste i nagrzane.